Jdi na obsah Jdi na menu
 


Virtuální adopce

 Virtuální adopce je pro ty  kteří by chtěli  pomoci nějakému pejskovi . 

Jedná se především o pejsky staré, handicapované, pejsky, kteří potřebují vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dlouhodobě užívat léky, popřípadě pro ty, kteří potřebují operaci či speciální krmivo nebo pro ty, kteří už v útulku tráví poměrně dlouhou dobu.

Nyní nabízíme možnost u pejska, kterého zařadíme do programu virtuální adopce do doby, než se mu podaří najít nový domov, podpořit ho finanční či materiální pomocí. Díky tomu lze poskytnout péči více takovým adeptům, kteří ji nutně potřebují. Každé, byť i malé pomoci, si velmi ceníme.

Pokud se rozhodnete jakoukoliv formou pejska v tomto programu podpořit převodem na účet, stačí jen následující :

  • uvést vždy jméno konkretního pejska v programu do poznámky v účtu.
  • VS naleznete vždy u fotky vámi vybraného pejska.
  • uvést formu daru (včetně ceny) či konkrétní finanční částky
  • souhlasit se zveřejněním vašeho jména (příp. dalších údajů dle dohody)
  • v případě, že se vámi vybraný pes se umístí nebo vzhledem ke zhoršení stavu bude muset být provedena euthanasie, či zvíře uhyne, souhlasit s disponováním daru pro jiné zvíře v programu (lze si vybrat konkrétního náhradníka či ponechat posouzení a výběr zvířete na nás).

Samozřejmostí je v případě vašeho zájmu vyhotovení smlouvy o sponzorském daru, příp. jiného dokladu, ve vztahu k daňovým odpisům a ozdobný certifikát s fotkou zvířete a jmenovitým poděkováním dárci. Pokud máte zájem o certifikát, je třeba nám zaslat emailem vaši adresu a celé jméno a my vám vyhotovený a podepsaný ozdobný certifikát s fotkou podporovaného psa v zalaminované úpravě zašleme.


Zájemci o virtuální adopci se s námi mohou dohodnout formou e-mailu: psiutulek-chomutov@seznam.cz, telefonicky na číslech: 774 818 146, 774 109 892, písemně na adrese: PSÍ ÚTULEK CHOMUTOV,  Beethovenova 5407, Chomutov 430 01 - tato adresa slouží i pro útulek Jirkov. Níže uvádíme pejsky vhodné pro virtuální adopci, ale je pouze na Vás jakého pejska si vyberete.

 

            PEJSCI VHODNÍ NA VIRTUÁLNÍ ADOPCI

 

Vilík je starší kříženec pinče, menší velikosti. Do útulku se dostal hodně vyhladovělý a vyhublý, nyní se pomalu dostává zpět do kondice. Celkově je na něj vidět, že o něj nebylo moc dobře postaráno-přerostlé drápy, zuby v katastrofálním stavu atd. Jen co trochu přibere čeká ho čištění zoubků od zubního kamene. Vilíček je moc hodný a klidný pejsek, i když ze začátku k cizím lidem nedůvěřivý. Jistě to bude klidný a nenáročný společník ke starším lidem. Vilíkovi stačí krátké procházky, plná mistička a hlavně moc moc lásky, poté to bude ten nejštastnější pes. Pro Vilíka není pobyt v kotci zrovna ideální, proto doufáme, že brzy najde nový domov.
Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je potřeba platný OP, vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel., 732248960

Zařazen do virtuální adopce z důvodu celkového špatného stavu, kvůli jeho stavu bude potřebovat vysoce kvalitní krmivo, které mu pomůže dostat se zpět do formy. Budeme rádi za kvalitní psí konzervy např: značky Carno a za superprémiové granule nebo za finanční příspěvek na náš transparentní účet s variabilním symbolem 7314 a my za získané finance poslané za tímto účelem s tímto VS Vilíkovi potřebné krmivo zakoupíme. Vilíka také čeká čištění zoubku, takže i na tuto operaci budou případné peníze použity. Předem mnohokrát za Vilíka děkujeme.

 

 

 

 

 Wendy je moc milá, něžná trpělivá a přátelská fenka . Stáří okolo deseti let, ale možná vypadá starší kvůli zdravotnímu stavu , ve kterém do útulku přišla . Klidně by jí mohlo být i méně.
Wendynka je zatím v léčení a je zatím možná pouze virtuální adopce . Wendy je statečná holka pomalu , a tak se můžeme poohlížet po nějakém hodném páníčkovi, kterého si moc zaslouží . Wendy je opravdu úžasné a výjimečné stvoření. Přesto čím vším si musela v životě projít nezanevřela na... lidi a má vždy dobrou náladu. Wendynka bude vhodná ke starším lidem do bytu.
Do útulku přišla velmi zanedbaná . Kožíšek měla plný parazitů .Měla opravdu velmi přerostlé drápy, několik bradavicemi po těle, s netvořenou mléčnou žlázou a zánětem na mléčných žlázách . Drápky má již ostříhané. Paraziti jsou již odstraněny . Vyříznutí bradaviček a zdeformované mléčné žlázy ji teprve čeká .
Nyní je v léčení pro akutní zánět mléčných žláz . Dostává celková širokospektrá antibiotika Bohužel na jedné žláze je píštěl . Denně se provádí výplachy a aplikuje lokálně antibiotická mast . Pokud by nedošlo k zacelení , bude provedena i operace píštěle.
Wendy je trpělivá pacientka . Určitě si zaslouží nové a hodné majitele. Její zdravotní stav byl zřejmě důvodem , proč ji páničkové přivázali a nechali v lese za Chomutovem.
Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je potřeba platný OP, vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel., 732248960

BARUNKA

Ahoj já jsem Barča a jsem věrná kamarádka Tena. To víte, musím mu večer pomáhat hlídat, aby toho na něj nebylo moc.  Jsem tady už déle, ale nikdy jsem se nechtěla vyfotit., No ale, když už i Teník se rozhodl ukázat světu, nechtěla jsem  být pozadu a řekla jsem si, že se také teda nechám zvěčnit.  Jsem velmi plachá holka. To víte, v životě jsem si neprožila nic dobrého, ale když získám důvěru, což mi ale trvá hodně dlouho, je ze mě kamarádka na celý život.

 

 

Barunky zdravotní stav odpovídá jejímu věku (9 let).  Domníváme se, že Barunka ve svém životě musela zažít něco moc ošklivého ze strany lidí. I zaměstnancům psího útulku dalo hodně práce a trpělivosti než si získali její důvěru. Díky tomuto,  se stala prakticky nevýdejnou.  Náš hlídač Ten v ní  opravdu našel tu nejlepší kamarádku. Touto cestou bychom jí chtěli (samozřejmě nejenom Barunce) přilepšit  na dlouhý život v útulku.

 

barca.jpg

 

 

č.u. 2000504021/2010